Zakładanie ogrodów

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie zakładania ogrodów. Pracujemy w oparciu o własne projekty jak i te wykonane przez zewnętrzne firmy. W naszej pracy stawiamy na sprawdzone materiały i rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt pozwala nam na zagwarantowanie wysokiej jakości wykonywanych prac.

W budowanych przez nas ogrodach często wykonujemy różnorodne elementy, m. in.:

Trawniki siane i rolowane

Dla wielu Klientów najważniejszy element ogrodu. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża jak i wysoka jakość nasion. Podłoże pod przyszły trawnik dobieramy bazując na naszym doświadczeniu jak i w oparciu o analizę warunków glebowych i mikroklimatycznych w Państwa ogrodzie. W naszej pracy stosujemy mieszanki renomowanych firm jak: BARENBRUG, KIEPENKERL, które gwarantują najwyższą jakość nasion. W przypadku trawników z rolki, używamy produktów najlepszych producentów. Nieodłącznym elementem usługi jest też pierwsze koszenie, które pozwala na kontrolę jakości wykonanego trawnika.

Nasadzenie roślinne

Drugi z podstawowych elementów w ogrodach. Współpracujemy ze szkółkami zrzeszonymi w Związku Szkółkarzy Polskich na terenie całego kraju. Daje to gwarancję najwyższej jakości materiału. Wiedza i doświadczenie wykorzystywane przy sadzeniu sprawiają, że posadzone przez nas rośliny przyjmują się w pełni i są ozdobą ogrodu..

Oświetlenie

Idealny sposób na piękny ogród także po zmroku. Nastrojowe światło wprowadza intymną atmosferę, reflektory podświetlające drzewa i rośliny stwarzają niesamowite efekty, a w przypadku większych ogrodów na terenach podmiejskich lub wiejskich, oświetlenie to gwarancja dobrego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa w całym ogrodzie.

Mała architektura

Często decydująca o wyjątkowości ogrodu, a także stanowiąca podstawę jego funkcjonalności. Instalujemy elementy gotowe jak i produkowane na zamówienie. Ławki, altany, murki oporowe to wspaniałe rozwiązania zarówno podnoszące estetykę, ale także użyteczność ogrodu.

Oczka i elementy wodne

Woda w ogrodzie jest coraz częściej spotykanym elementem niezależnie od jego wielkości. W mniejszych przestrzeniach idealnie sprawdzają się instalacje z zamkniętym obiegiem (kaskady, fontanny, „mokre kamienie”) często nie posiadające nawet widocznego lustra wody. W większych ogrodach oczko lub staw doskonale wpływa na mikroklimat. Również tutaj możemy cieszyć się szmerem wody, pochodzącym z kaskady lub fontanny. Dzięki stosowanym przez nas elementom filtracyjnym firmy OASE, możemy zagwarantować czystość wody.

System nawadniający

Nieodłączny element budowanych przez nas ogrodów. Więcej informacji znajdziecie Państwo w osobnej zakładce.